Posted on

Pro majitele zařízení od společnosti Apple něco nepředstavitelného. Proto vznikla tato aplikace, která některým zájemcům umožní vyzkoušet si konkurenční OS.

Android vs iOS. To je odvěký souboj, který bude zuřit i v následujících letech, ač pod odlišnými názvy. Slavný výrobce mobilních telefonů ale v posledních měsících přišel s řešením, které by mohlo přilákat některé uživatele zařízení od Applu na jejich stranu. Nabízí totiž unikátní software, který otevírá dveře do světa Androidu i uživatelům zařízení s iOS.

Originální nápad

Webové aplikace podobného typu nejsou příliš časté. Pokud jste ale uživatel zařízení od společnosti Apple, jiným způsobem se zřejmě na konkurenční platformu nedostanete. Apple je totiž známý svoji tvrdou politikou ohledně aplikací. Ty před přijetím do obchodu čeká tvrdá prohlídka, přes níž se celé řadě aplikací vůbec nepodaří projít. Výrobci oblíbených mobilních telefonů ale vymysleli šalamounské řešení – zákazníky k sobě přivedou skrze webovou aplikace.

K ní nejprve budete muset přistoupit skrze prohlížeč. Následně vám ale nabídne možnost přidat si ji na plochu a vyzkoušet si, jaké to je vlastnit telefon s Androidem. I když se ale jedná o webovou aplikaci, nabízí celou řadu zajímavých funkcí. Nové zákazníky láká například na možnost změnit si téma, procházet speciálně uzpůsobený obchod, vyzkoušet si aplikaci fotoaparátu, testovacího hovoru nebo SMS.

Marketingový tah

Funkcí je poměrně široké množství, každopádně se nejedná a plnohodnotnou zkušenost. Stačí se ponořit do možností nastavení a sami zjistíte, jaké má tato webová aplikace limity. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o marketingovou kampaň dostupnou pouze v některých zemích, jde o poměrně povedenou zkušenost. Zájemci z České republiky ale bohužel zatím nemají možnost si ji vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud tedy i vy máte zájem vyzkoušet si, jaké to je vlastnit telefon s operačním systémeme Android, budete muset ještě nějakou dobu počkat. Anebo si stáhnout některou z dostupných aplikací na PC, kterých najdete hned několik.