Posted on

Žijeme v době, kdy mobilní telefony dospěly k technickému vrcholu. Mají velké displeje s dokonalým a čistým obrazem, fotoaparáty, které vytváří fotky a videa s extrémním rozlišením a výkon, který je často srovnatelný s počítačem. Telefony musí zvládat složité úlohy, které jsou energeticky náročné, od přehrávání filmů až po využívání mnoha aplikací. To vše musí utáhnout baterie, která je malá a tenká. Není divu, že dnešní telefony vydrží nabité jen krátkou dobu. Pro mnoho lidí to představuje velké omezení a často tak sáhnou i po méně vyspělém telefonu, který nemá tak velkou spotřebu a vydrží nabitý i několik dní.

Pravděpodobně největším problémem je, že se kapacita baterie v telefonu s každým dalším nabitím postupně snižuje. Telefony jsou sice velmi vyspělé, ale baterie do mobilu jsou natolik namáhané, že postupem času vydrží nabité stále kratší dobu. Výrobci to většinou nedělají úmyslně, je to dáno tím, že počet iontů lithia v baterii postupně kolísá. Vyrobit dokonalý zdroj, jehož kapacita by nekolísala, zatím není v moci výrobců a tak se musíme spokojit s tím, že baterie po čase vydrží pohánět telefon jen pár hodin. To vás však trápit nemusí, protože můžete baterii jednoduše vyměnit za novou. Když zaznamenáte, že vás klesající kapacita baterie omezuje, navštivte specializovaný eshop baterie24.cz a zde si můžete levně pořídit novou kvalitní baterii, která vám bude dlouho a spolehlivě sloužit. Ideální je baterii měnit vždy po 1-2 letech používání.

Nákup nové baterie

Na baterie24.cz je hledání vhodné baterie snadné, podle značky telefonu a modelové řady zde najdete vhodný kousek během chvilky a můžete si ho rovnou objednat. Ideální volbou je zvážit, jestli si nekoupit baterií více. Pokud často cestujete a jste mimo dosah elektrické zásuvky, baterie navíc by se vám mohla hodit, následně ji stačí vyměnit a můžete vesele používat telefon i nadále. V eshopu nenajdete jen akumulátory k telefonům, ale i k dalším druhům elektroniky.