Posted on

Chorvatsko je místem, kde můžete trávit klidnou letní dovolenou povalováním na pláži, odpočinkem a ochutnáváním místní kuchyně. Chorvatsko ale také místem, ze kterého si můžete odvézt mnoho nevšedních zážitků.

Kitesurfing

Díky větru, který fouká kolem Chorvatska, se dvě zvláštní místa na pobřeží hodí ke sportu windsurfingu a kitesurfingu: jižní část Istrie kolem Premantury; a Viganj na poloostrově Pelješac. Počasí v Chorvatsku je pro tyto sporty ideální. Na Istrii nabízí seskupení deseti středisek pro windsurfing v okruhu 20 km od sebe v okolí Premantury. Pro začátečníky má záliv Bjeca mělkou vodu a písčité dno. Viganj má náročnější podmínky pro windsurfing a je dostupný lodí z Korčuly. Kitesurfing je zde také populární a konají se mezinárodní mistrovství. Chcete-li spojit pravidelnou dovolenou s nějakou zábavou venku, Bol on Bračmá má řadu klubů, které pomáhají s výukou a vybavením.

Kajak na moři

Mořské kajakování je jednou z nejrychleji rostoucích chorvatských aktivit. Na Istrii nabízí Adistra Kayak Tours jednodenní výlety kolem Červeného ostrova u Rovinje a týdenní výlety po některé z nejslavnějších scenérií Istrie, včetně Brijuni a Limski kanal. V Dubrovníku byste měli vyzkoušet výlety na Jadran. Na rozdíl od potápění nebo jiných vodních sportů se začátečníci potřebují projít několika vodáckými technikami v mělkých chráněných vodách, nasadit záchrannou vestu a v případě Dubrovníku přijet k nedalekému ostrovu Lokrum. Zájezd Chorvatsko nabízí i pro příznivce adrenalinu.

Turistika

Učka mezi Istrií a Kvarnerem je ideální turistickou destinací. Východní svahy, obrácené k Kvarnerskému zálivu, jsou pokryty hustým lesem a ze všech stran se k vrcholu Vojaku line mnoho stezek. Vojak je vysoký 1 394 metrů a všechny ostrovy v zátoce jsou rozprostřené před vámi – za jasného dne můžete vidět Alpy a Apeniny. Na vnitřní straně Učky jsou těsně pod vrcholem vesnice Učka a Malá Učka, zatímco dole na Boljunském polje je několik opuštěných osad.