Posted on

Stačí málo k tomu, abyste si mohli užívat dlouhou výdrž a životnost vaší baterie. A v tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak toho dosáhnout.

Ani vyladěná iPhone SE baterie není všemohoucí. S postupem času tedy musíte počítat s poklesem výkonu. Pokud se ale budete řídit našimi radami, vydrží vám baterie o něco déle.

    1. Pravidelně aktualizujte

Důležitým faktorem, který ovlivňuje výdrž baterie, je to, co na telefonu vlastně děláte. Výkon baterie pro iPhone SE a další modely ale ovlivňuje i její chemické stáří. Pokud se přes tato fakta přeneseme, můžeme vám doporučit několik postupů, jak výkon optimalizovat.

Absolutním základem je aktualizace na nejnovější software. Na první pohled se to může zdát jako banalita, ale i aktualizovaný systém má výrazný vliv na výkon a výdrž celého zařízení. Apple totiž mnohdy přijde s novým řešením, které výdrž zvýší i o několik procent. Může jít o maličkosti jako je sytost barev nebo optimalizování zátěže některých aplikací.

    1. Důležité jsou teploty

Baterie pro iPhone SE může postupně ztrácet svoji kapacitu, pokud ji nebudete uchovávat v optimálních teplotách. Nejlepší teplota pro skladování je v rozmezí 16 až 22 °C. Menší rozptyl se toleruje, při příliš vysokých teplotách však může dojít k nenávratnému poškození. Svůj iPhone rozhodně vystavujte vyšším než 35° teplotám. Nižší teploty mají vliv pouze dočasný. Jakmile ji tedy vrátíte do pokojové teploty, po nějakém čase se vrátí do původního provozního modu.

Pokud se ale potýkáte s krátkou výdrží a problémy s nabíjením, možná nastal čas na pořízení nové baterie. iPhone SE výměna baterie nemusí být příliš drahá. Záleží na tom, jaký zvolíte servis nebo obchod. V eshopu iSwap.cz pořídíte originální baterie za velice příjemné ceny. Ušetříte tak spoustu peněz nejen za práci, ale i za samotné zboží.