Posted on

Náušnice patří mezi doplňky, které používá každá žena. Díky obrovskému výběru různých druhů si vybere vhodný kousek ke svému každodenním outfitu každá. Jak však vybrat vhodné modely? Zkuste se zaměřit na tvar svého obličeje a vybrat k němu vhodné náušnice.

Obličej kulatého tvaru

Je charakteristický plnými tvářemi, širokým a nízkým čelem a výraznými lícními kostmi. Navozuje zaoblený dojem a to díky tomu, že jeho délka i šířka jsou téměř totožné. K tomuto typu obličeje jsou vhodnou volbou náušnice visací, klidně delší, v úzkých a středně širokých tvarech. Mohou je doplňovat třeba perly. Dobrou volbou jsou i pecičky nebo náušnice ve tvaru trojúhelníků. V žádném případě nejsou vhodné ozdoby kulatých tvarů. Ty by mohly obličej opticky ještě více rozšířit.

Obličej oválného tvaru

Je velmi symetrický, pozornost přitahují vysoké lícní kosti a zúžení ve spánkové oblasti. Tento obličej má výhodu, neboť mu sluší téměř všechny druhy náušnic. Ideální volbou jsou pak náušnice slzičkového tvaru. Ty zvýrazní přirozený tvar obličeje. Zajímavého efektu docílíte náušnicemi oválnými, visacími. Mohou být doplněny o křišťál nebo jiné minerály.

Obličej čtvercového tvaru

Charakteristické jsou pro něj hranaté tvary, výrazná spodní čelist a vysoké čelo. Tento hranatý tvar se dá zjemnit náušnicemi kulatého tvaru. Mohou být visací, ideálně pokud mají výrazný prvek ve své spodní části. Může to být třeba ametyst. Obličej opticky zmenší náušnice kruhy veškerých velikostí. Nevhodné jsou tvary hranaté a široké.

Široký výběr na jednom místě

Chcete-li si pořídit nové náušnice do své šperkovnice, zavítejte na e-shop magieprirody.cz. Naleznete zde zajímavé a originální kousky, které dozdobí váš každodenní outfit. Kromě náušnic si zde však můžete objednat i další šperky nebo doplňky do bytu.